• iBobor

• Minulý týždeň prebiehala aj na našej škole online súťaž Informatický bobor (iBOBOR), ktorej hlavným cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT).

Do súťaže sa zapojili viacerí žiaci našej školy, avšak medzi úspešných riešiteľov, ktorí najlepšie zvládli vyriešiť zadané úlohy a získali diplom, patria títo štyria žiaci.

3. ročník - Martinko Kamenský a Evka Paprčková

4. ročník - Simonka Tuhárska a Luķáško Giertli

(Percentil na ich diplomoch vyjadruje úspešnosť súťažiaceho v rámci všetkých ostatných súťažiacich, t. j. koľko percent súťažiacich malo menej alebo rovnako veľa bodov ako daný súťažiaci.)

• SPPravmeTo 2023

• ,,Našej škole bol dnes schválený projekt nadácie SPP v programe SPPravmeTo 2023. V rámci grantového projektu bude zakúpený spotrebný materiál pre skvalitnenie výučby telesnej výchovy a krúžkov zameraných na pohybové aktivity. V našom schválenom projekte Floorbalom k pohybovým hrám budú realizované účelové aktivity pre naplnenie vízie projektu - Podpora zdravého životného štýlu detí a mládeže.

Tešíme sa z nadšenia našich žiakov pre šport a pohyb, a preto im zapojením sa do športových projektov budeme postupne vytvárať čo najkvalitnejšie podmienky pre rozvoj ich pohybových zručností!"

• Florbal Pohár

• Dňa 10. 11.  sa naši žiaci zúčastnili okresného kola Super Florbal Pohár. Naši florbalisti v súťaži preukázali pohybovú zdatnosť a súťaživosť.

Všetkým účastníkom patrí veľká pochvala. Tešíme sa znova o rok!

• iBOBOR

• Tento týždeň prebieha súťaž iBOBOR. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Súťažné dni pre jednotlivé kategórie:

6.11.2023: Kadeti,

7.11.2023: Drobci,

8.11.2023: Benjamíni,

10.11.2023: Bobríci

• Drobci: 2.-3. ročník ZŠ,
            • Bobríci: 4.-5. ročník ZŠ,
            • Benjamíni: 6.-7. ročník ZŠ, príma a sekunda osemročného gymnázia,
            • Kadeti: 8.-9. ročník ZŠ, tercia a kvarta osemročného gymnázia

Súťaž prebieha v týchto dňoch od 7:30 do 15:00 hod.

• Záložka do knihy spája školy

• Záložka do knihy spája školy - tak znie názov projektu, do ktorého sme sa ako škola zapojili.

Cieľom bolo vytvoriť záložky pre našu partnerskú školu, ktorá nám bola pridelená. Tou školou bola škola z obce Drienov.

Do projektu sa zapojili žiaci našej školy i pani učiteľky a niektorí vyrobili i viac záložiek na vopred určenú tému Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov.

Na konci tohto týždňa dorazili aj záložky z našej partnerskej školy, ktoré budú v priebehu nasledujúcich dní mať svojich nových majiteľov.