• Hviezdoslavov Kubín

• V dňoch 21.2.2023 a 22.2.2023 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v troch kategóriách:

I. kategória => 2., 3., 4. ročník

II. kategória => 5. a 6. ročník

III. kategória => zastúpená 7. ročníkom

Za I. kategóriu do okresného kola postupujú žiačky, ktoré sa umiestnili na prvom mieste, t.j. v prednese poézie Julka Paprčková (4. ročník) a v prednese prózy Ninka Foffová (2. ročník) a za III. kategóriu v prednese poézie Martinka Mažgútová (7. ročník). Výherkyniam srdečne blahoželáme a držíme im palce v ďalšom kole.

Výsledková listina:

I. kategória - prednes POÉZIE:

1. miesto - Julka Paprčková (4. ročník)

2. miesto - Martinko Kamenský (2. ročník)

3. miesto - Jurko Hronec (3. ročník)

I. kategória - prednes PRÓZY:

1. miesto - Ninka Foffová (2. ročník)

2. miesto - Betka Mažgútová (2. ročník)

3. miesto - Lukáško Giertli (3. ročník)

II. kategória - prednes POÉZIE:

2. miesto - Hanka Hroncová a Lucka Svinčiaková (obe 6. ročník)

3. miesto - Terezka Michnová a Natálka Jašková (obe 5. ročník)

III. kategória - prednes POÉZIE:

1. miesto - Martinka Mažgútová (7. ročník)

2. miesto - Karolínka Kučerová (7. ročník)

Všetkým umiestneným i zúčastneným veľmi pekne ďakujeme za ich snahu a za ich krásne umelecké prednesy, ste skvelí.

• Deň otvorených dverí SOŠ Pod Bánošom

• Naši siedmaci a ôsmaci navštívili Deň otvorených dverí na SOŠ Pod Bánošom v Banskej Bystrici v utorok 21. 02. 2023. Žiakom predstavili odbory: podnikanie v chovoch spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat; manažment regionálneho cestovného ruchu; podnikateľ pre rozvoj vidieka; farmár pre podhorské a horské oblasti; cukrár-pekár; mäsiar.., ktoré môžu študovať na tejto škole, priamo študentmi. Žiaci mohli zažiť atmosféru strednej školy, boli obohatení novými a zaujímavými informáciami, či dojmami.

• 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

- skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole

- skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to na našej webovej stránke https://zsslatinskelazy.edupage.org/percenta2/

Ďakujeme Vám.