• ŠKOLSKÝ POHÁR SFZ - FUTBAL ŽIAKOV ZŠ

• 19.10. 2022 sme boli v Detve na súťaži v školskom pohári vo futbale. Skončili sme 4. z 9 podľa oficiálnych výsledkov - viď príloha. O 3. miesto chlapci statočne bojovali. Držíme im palce do ďalších futbalových úspechov.

• O2 Športová akadémia Mateja Tótha

Nedostatok pohybu u detí je problém, ktorému sa venujeme už šiesty rok. Jedným z riešení je O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorú môžete aj tento rok vybojovať pre deti. Hlasujte každý deň za našu základnú školu. Aj vy totiž svojim hlasom rozhodnete, v ktorých školách sa deti rozhýbu pod vedením olympijského víťaza Mateja Tótha. Hlasovanie je bezplatné. Hlasujeme až do 30. novembra.

Link na hlasovanie :

• Zberová súťaž SMS – Starý Mobil Sem!

Milí rodičia a žiaci,

zber mobilov sa nám pekne rozbieha a ešte nám zostávajú necelé dva týždne. Veríme, že počet odovzdaných mobilov ešte porastie a podarí sa nám minimálne taký pekný výsledok ako po minulé ročníky.

Do zberu starých mobilov sa skutočne oplatí zapojiť, pomáhame životnému prostrediu a tiež súťažíme :

Najúspešnejšia škola v zbere mobilov na počet žiakov získa: 1. – 5. cena – 1000 Eur na realizáciu užitočného zeleného nápadu v škole alebo obci (podmienky odmeny na konci pravidiel)

3 najúspešnejšie školy zo škôl, ktoré majú do 300 žiakov

2 najúspešnejšie školy zo škôl, ktoré majú nad 300 žiakov.

Najúspešnejší jednotlivec (žiak, študent) – v tomto prípade musí koordinátor robiť evidenciu žiakov, odmenených bude 50 žiakov, ktorí odovzdajú najväčší počet mobilov (neplatí pravidlo len jedného víťaza len z jednej školy, tj. z jednej školy môžu byť ocenení aj viacerí žiaci, ak dosiahnu v počte odovzdaných mobilov najlepšie výsledky). Odmena pre najlepších jednotlivcov bude novučký tablet HUAWEI MEDIAPAD T5 10 LTE BLACK

✓ Okrem toho bude vyžrebovaných ďalších 100 žiakov zo všetkých zúčastnených žiakov, ktorí budú odmenení nasledovne:

• 9 krásnych cien od spoločnosti Abrfabr

• 20 CD s veselými enviro pesničkami

• 71 ks kníh Dobehni svoj mozog! Junior

Päť najúspešnejších škôl, ktoré vyzbierajú najviac mobilov v prepočte na počet žiakov na škole, získa financovanie zeleného projektu do výšky 1 000 € od Orange Slovensko.

Súťaž v zbere mobilov bude prebiehať v termíne  do 02.novembra 2022.

Ak máte doma starý a nevyuživaný mobil pošlite ho po Vašom dieťati do školy.

Ďakujeme.

• Wocabee - šampionát v anglickom a nemeckom jazyku

• Zapájame sa so žiakmi 2. stupňa do súťaže s Wocabee.

Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Harmonogram šampionátu a ceny:

Okresné kolo

19.10.2022 - 28.10.2022

Vyhodnotenie: 1.11.2022 12:00

Top 3 žiaci, ktorí nahrajú najviac bodov v celom okresnom kole, získajú balíček darčekov od partnera Alza.sk

Viac informácií na linku :

• Deň zdravej výživy

• 14. 10.

Zdravá strava - základ zdravia. Dnes sme si pripomenuli " deň zdravej výživy". Žiaci 1. ročníka si pozreli rozprávku o Chorom kráľovstve, vypočuli pesničku o Zubožrútovi a ešte prezentáciu na tému Vitamíny. Vymaľovali si pracovné listy "čo sú zdravé potraviny" a vymaľovali tanier na tému "zdravé jedlo". Veľmi dobre vedeli čo nie je zdravé a ako sa majú starať o svoje zdravie.

V ostatných triedach prebiehal program podobne, súťaže o zdravej výžive, príprava zdravých pokrmov, pomazániek, jablkových dobrôt. Prežili sme nádherný a zmysluplný spoločný čas.

Viac fotiek nájdete na našom fb profile.

/https://www.facebook.com/zsslatinskelazy/

• Ocenenie v projekte Recyklohry pre našu školu

• V rámci projektu Recyklohry bolo vyhodnotených 30 najaktívnejších škôl z celého Slovenska za minulý školský rok. Hodnotené boli splnené úlohy a tiež zber papiera a elektrozariadení.

Veľká vďaka patrí hlavne pani učiteľlke Evke Rovňanovej za jej vynaložené úsilie pri plnení úloh so žiakmi a pri zbere a tiež žiakom a Vám rodičom, ktorí sa zapájate do zberov.

Úprimne sa z tohto ocenenia tešíme.