• Stretnutie s europoslancom a návšteva NR SR

• Spojená škola v Detve vyhlásila pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Roberta Hajšela súťaž pre žiakov ZŠ TVOJ KLIMATICKÝ ODKAZ. Táto súťaž oslovila naše siedmačky, Táničku Žitníkovú, Paulínku Michnovú a Maťku Mažgútovú, ktoré sa každoročne zapájajú do súťaží s environmentálnou témou. Vedia, že je dôležité zmierniť dopad ľudskej činnosti na životné prostredie a celú planétu. Vo svojej práci sa zamerali hlavne na šetrenie prírodných zdrojov a využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Svoj klimatický odkaz adresovali vláde SR.

Prácu odprezentovali Tánička Žitníková a Paulínka Michnová priamo pred europoslancom Robertom Hajšelom na pôde Spojenej školy v Detve dňa 11. novembra.

Všetci účastníci Klimatického odkazu boli pozvaní na výlet do Bratislavy do Národnej rady Slovenskej republiky.

Výlet bol zrealizovaný teraz v krásnom predvianočnom období 12. decembra.

• Školenie žiakov vo finančnej gramotnosti

V stredu 14.12. sa žiaci 8. a 9.ročníka našej školy zúčastnili finančného vzdelávania 5peňazí v priestoroch Národnej banky v Banskej Bystrici.

Vzdelávanie na tému "Príjem a práca" priblížilo žiakom svet práce a peňazí zážitkovým a interaktívnym spôsobom. Vzdelávací program trval 180 minút, žiaci hrali rôzne aktivity, vyskúšali si rolu povolania, za ktorú získajú mzdu, osvojili si pojmy hrubá a čistá mzda, daňový systém na Slovensku.

V rámci praktickej časti si zostavili rodinný rozpočet, príjmy a výdaje.

Vzdelávanie sa deťom páčilo a bolo skvelým prínosom do budúcnosti pri výbere budúceho povolania.

Ďakujeme p. B.Brenkusovej, ktorá sa deťom celý čas vzorne venovala.

• Milí žiaci a rodičia,

najkrajšie sviatky v roku sú predo dvermi a s nimi prichádzajú aj vianočné prázdniny.

Deti pôjdu do školy posledný krát v stredu 21. decembra 2022. Vo štvrtok 22. 12. 2022 budeme mať Raditeľské voľno z prevádzkových dôvodov. Vianočné prázdniny budú trvať od 23.12.2022 až do nedele 8. januára 2023.

Do školských lavíc sa opäť vrátia v pondelok 9. januára 2023.

• Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko

• To je názov literárnej súťaže, do ktorej sa každoročne s našimi žiakmi a žiačkami zapájame a každoročne s úspechom.

Ani tento rok nebol výnimkou a spomedzi 96 odoslaných prác zo škôl nášho regiónu porota vybrala 16 najlepších, z ktorých 5 prác patrilo žiakom a žiačkam našej školy.

A tak dnes, t. j. 12.12.2022 si naši žiaci Danka Ramšíková (8. ročník), Marek Foff (8. ročník), Lukáš Krnáč (6. ročník), Julka Paprčková (4. ročník) a Michal Michna (4. ročník) v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene prevzali diplomy a vecné ceny za ocenené práce v regionálnom kole súťaže Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko a ich práce postupujú ďalej do celoslovenského kola.

Srdečne všetkým gratulujeme a držíme palce!

• Mikulášska akadémia

• Mikulášska akadémia žiakov ZŠ, ktorá sa konala v novom kultúrnom dome dnes, bola samozrejme spojená s príchodom Mikuláša do obce a rozdávaním balíčkov deťom.

Všetci sme si za ňu od novej pani starostky Staneckej vyslúžili krásne poďakovanie :

Obecný úrad Slatinské Lazy ďakuje učiteľskému zboru ZŠ Slatinské Lazy, že po dvoch rokoch pandemického ticha sa usporiadala MIKULÁŠSKA AKADÉMIA. Za prípravu programu ĎAKUJEM p. uč.: Kulichovej, Tarabovej, Hájovej, Uhliarovej, Spodniakovej, Kamenskej, Staviščákovej, Hanesovej, Rovňanovej.

Za nádhernú výzdobu KD a ObÚ p. Jelokovej, Slosiarikovej, Bartkovej.

ĎAKUJEM patrí aj p. Povaľačovi (Mikuláš), p. poslankyni ObZ Výbohovej Bartkovej (anjel), p. uč. Poništ (čert).

Pani kuchárkam: p. Valockovej, Minichovej a veducej šk. kuchyne Ďurčíkovej ĎAKUJEM za skvelú kapustnicu a chutný punč.

NAJVÄČŠIE ĎAKUJEM patrí žiakom ZŠ Slatinské Lazy.

Veľmi nás to potešilo. Ďakujeme krásne.

Viac fotiek a tiež videá si môžete pozrieť na našom facebookovom profile.

• Mikuláš na škole

• 6. december je v našej škole vždy spojený so zvykom, že žiaci 9. ročníka robia svojim mladším spolužiakom Mikuláša a roznášajú im balíčky.

A ani tento rok tomu nebolo inak.

Nech sa páči, zopár fotiek z tejto vydarenej akcie si môžete pozrieť na našom facebookovom profile.