• Deň Zeme spolu s Recyklohrami a Fusaklami

• Tento rok sme vylepšili našu tradičnú akciu k Dňu Zeme aj zapojením sa do jarnej súťaže s Recyklohrami a Fusaklami.

26. apríla 2023 sme sa konečne dočkali. HUUURÁÁÁ! V okolí našich Slatinských Lazov sme sa pustili do upratovania. Odbremenili sme našu Zem od zbytočností, ktoré ju ťažili a špatili.

1. Veľkí aj malí si zobrali vrecia.

2. Nasadili sme si rukavice.

3. A poďme do práce!

4. Zažili sme veľa zábavy.

5. Upevnili sme kamarátstva.

6. Vyzbierali sme všetko nepotrebné, čo sme našli.

Hreje nás krásny pocit z užitočnej práce. Ďakujeme všetkým našim spolužiakom, že aj tento rok nesklamali a s radosťou a zábavou sme vyčistili našu obec.

autor:ježko

Veľkí aj malí si zobrali vrecia.

Nasadili sme si rukavice.

A poďme do práce!

Zažili sme aj veľa zábavy.

Upevnili sme kamarátstva.

No a vyzbierali sme všetko nepotrebné, čo sme našli.

• 🌏🌎🌍2️⃣2️⃣. apríl - Deň Zeme. 🌍🌎🌏

• Deň, kedy by sme mali byť bližšie k prírode, deň, kedy by si každý z nás mal uvedomiť ako sa správame k planéte, na ktorej žijeme, či jej pomáhame alebo škodíme.

Každý rok si v tento deň všetci v škole (malí i veľkí) vyhrnieme rukávy, nasadíme rukavice, zoberieme vrecia na odpad a vyberieme sa po našej obci s cieľom odbremeniť prírodu od vecí, ktoré do nej nepatria.

Nebolo tomu inak ani tento rok (aj keď kvôli počasiu sme s tým museli počkať až do 26. apríla).

Všetkým za pomoc patrí veľké ĎAKUJEM!

• Lesnícke dni

• Apríl je od roku 1952 tradične časom, kedy si pripomíname význam lesov vôkol nás.

A tak ako každý rok, tak aj tento sa niesol v znamení Lesníckych dní, ktoré sa konali 21. apríla 2023 na Námestí SNP vo Zvolene a ktorých sme sa zúčastnili aj my.

Podujatie ponúkalo bohatý program a množstvo atrakcií, vďaka ktorým sme sa veľa dozvedeli o lese, dreve, zvieratkách, mohli sme si prezrieť i vyskúšať hasičskú techniku , ale najväčší zážitok určite prinieslo predstavenie sokoliarov zo ZŠ s MŠ M. Hella Štiavnické Bane, ktorí nám so svojimi operenými zverencami doslova vyrazili dych.

Popoludní sa deti z ŠKD vypravili ešte na malú túru na Borovú horu a do arboréta.

• MacDonald Cup

• Dňa 19.4. sa žiaci a žiačky 1. stupňa zúčastnili akcie školského športu MacDonald Cup v Detve.

Športové súťaže sú doplnením športových aktivít v rámci našej školy.

Žiakom sa akcia páčila a už teraz sa spolu s nimi tešíme na ďalšie športové podujatia.

• Súťaž Talenty pre firmy

• V mesiaci marec sme sa zapojili do súťaže Talenty pre firmy v Detve.

Pre 1. stupeň ZŠ bolo úlohou nakresliť výkres na tému Kde si predstavuješ využitie robotov v budúcnosti.

2. stupeň ZŠ mal za úlohu vymyslieť model priemyselného robota a ukázať, čo dokáže v pohybe.

Poverení zástupcovia Slavia Production Systems a.s. a SSŠ v Detve vyhodnotili súťaž a ocenili aj našu žiačku Anetku Hruškovú (4.ročník), ktorá vyhrala poukaz do Dráčika v hodnote 50 Eur na nákup Lega.

Na druhom stupni sa do súťaže zapojila žiačka 5. triedy Terezka Michnová, zo 7. triedy žiačky Paulínka Michnová a Tatiana Žitníková a z 8. triedy Marek Foff a Mária Svinčiaková.

Vďaka početnému zapojeniu sa našich žiakov do súťaže bola aj naša škola zaradená medzi najaktívnejšie školy a získali sme 4. cenu.

Ďakujeme všetkým žiakom za účasť na tvorivej súťaži a víťazom srdečne blahoželáme.

• OK Vybíjaná

• Naši žiaci 1. stupňa sa dňa 14. 4. 2023 zúčastnili Okresného kola vo Vybíjanej v Detve.

Žiaci bojovali a nevzdávali sa počas celého turnaja, za čo im patrí veľká pochvala a poďakovanie za reprezentáciu našej školy.

• 2 % dane - do konca apríla 2023

• Urobil Vám zamestnávateľ ročné zúčtovanie a máte doma Potvrdenie o zaplatení dane?

Stále máte možnosť venovať svoje 2% zaplatenej dane na dobrú vec.

Stačí vypísať Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane a spolu tlačivá odovzdať daňovému úradu do 02.05.2023.

Ak sa rozhodnete pre naše Rodičovské združenie, tlačivá nájdete aj na našej webovej stránke alebo Vám radi s vyplnením pomôžeme. Ďakujeme!

• Matematika, ,,kráľovná vied". Niektorí ju milujú, iní nie.

A tak sa v pondelok 27. marca 2023 stretli deti, ktoré majú rady matematické a logické výzvy a zabojovali v najväčšej medzinárodnej matematickej súťaži Matematický klokan.

Je to súťaž, v ktorej príklady prekračujú učebnicové vedomosti a nútia zapojiť všetky mozgové závity a logické uvažovanie na vyriešenie nie vždy ľahkých úloh.

V tomto jubilejnom 25. ročníku súťaže sa do nej v našej škole zapojilo 8 žiakov a žiačok I. stupňa a 6 žiakov a žiačok II. stupňa. Veríme, že všetci budú úspešní a spokojní s výsledkami, ktoré sa dozvedia 18. apríla 2023.