• Nové úspechy Karolínky Kučerovej

• Karolína Kučerová, žiačka ZŠ Slatinské Lazy, sa zúčastnila Majstrovstiev SR v streľbe zo vzduchových zbraní ktoré sa konali v dňoch 20.-22.5.2022 vo Svätom Petri. Karolína v disciplíne VzPu Slávia 30 rán obsadila skvelé 8.miesto, keďže to boli jej prvé Majstrovstvá SR, považujem to za veľmi dobre zvládnuté. V nedeľu 22.5. strieľala svoju obľúbenejšiu disciplínu VzPu ISSF 40 rán v ľahu, kde si vybojovala fantastické 5.miesto so stratou 0.1 bodu za štvrtou v poradí. Táto kategória bola zvlášť vyrovnaná, keď na 2.miesto jej chýbalo len 0.9 bodu. Ako najmladšia členka družstva ŠSK Kriváň v zložení Kučerová, Barta, Václavíková si vybojovala 2.miesto.

V rámci M-SR boli vyhodnotené aj súťaže online ligy pre rok 2021/2022, kde Karolína v disciplíne VzPu ISSF 40 ľah suverénne zvíťazila. Zároveň boli vyhodnotené aj preteky Národnej ligy mládeže pre rok 2021/2022, kde obsadila 2.miesto so stratou 0.17 bodu na víťazku.

Svoju vzduchovkovú sezónu ukončila 25.5.2022 súťažou O cenu riaditeľky ZŠ A.Sládkoviča Sliač. V disciplíne VzPu Slávia 30 si vybojovala 2.miesto a v disciplíne VzPu ISSF 40 bez rozdielu kategórii si vybojovala 3.miesto.

Karolínka za svoju prácu obdržala od svojich rodičov aj roztomilý darček.

Gratulujem k fantastickým výsledkom, vzornej reprezentácii svojho klubu a samozrejme aj Základnej školy.

Záchenský

• Ocenenie našich skvelých žiačok v literárnej súťaži

• Srdečne blahoželáme dievčatám zo 7.ročníka - Majke Svinčiakovej a Margarétke Jánošíkovej, ktoré získali ocenenie v literárnej súťaži Detský literárny Zvolen 2022.

Ceny a diplomy si prevzali po dnešnom výlete. Prajeme veľa tvorivých nápadov, nech vám to aj naďalej tak perfektne píše.

• Plavecký výcvik

• V máji tohto školského roku sme zorganizovali plavecký výcvik pre žiakov III. ročníka, ktorý je súčasťou výchovy a vzdelávania žiakov. Plavecký výcvik prispieva k stmeleniu kolektívu, zvyšuje pohybovú zdatnosť, disciplinovanosť, samostatnosť a upevňuje hygienické návyky. Plávanie je jednou z najvhodnejších pohybových aktivít, ktorá má pre mládež význam nielen v procese rastu a vývinu, ale taktiež pri stimulácii telesného, psychického a sociálneho rozvoja.

Miestom konania bola Mestská krytá plaváreň vo Zvolene. Výcviku sa zúčastnili žiaci tretieho ročníka,  v termíne od 2. 5. – 6. 5. .2022.  Vedúcou výcviku bola poverená Mgr. Tarabová.

Žiaci boli na začiatku výcviku oboznámení s BOZP a s prevádzkovým poriadkom Mestskej krytej plavárne. Plavecký výcvikový kurz žiaci využili na nácvik a zdokonaľovanie základných plaveckých štýlov a zároveň ho mohli využiť na zábavu vo vode.

Plaveckého výcviku sa zúčastnilo 12 žiakov 3.ročníka.

Všetci žiaci sa naučili základy plávania. Vynikajúci plavci (Sekerešová, Hrušková, Paprčková, Lazár a Tuhársky) postupili do 3.skupiny a umiestnili sa v súťaži plávania na popredných miestach.

• SPOLU MÚDREJŠÍ

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky z rozpočtu na rok 2022 vyčlenilo finančné prostriedky na programy doučovania „Spolu múdrejší 1, 2, 3 “, do ktorých sa zapojila aj naša škola. Je financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Určený je na podporu škôl, ktoré prostredníctvom kvalitného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, alebo žiakov, ktorí potrebujú pomoc s učivom, vytvárajú podmienky na zlepšovanie vedomostí a zručností v mimoškolských hodinách v stanovenom rozsahu.

Program sa realizuje v priebehu mesiacov január až jún 2022. V rámci programu bolo vytvorené skupiny doučovania žiakov školy v predmetoch slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk. Cieľom je eliminovať negatívne dopady prerušenia prezenčného vyučovania v predchádzajúcich školských rokoch,  vyrovnávanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, eliminovať riziko opakovania ročníkov a predčasného ukončovania vzdelávania žiakov, a tým zvýšiť ich školskú úspešnosť.

Veríme, že doučovanie týmto žiakom pomôže zažívať školský úspech, pretože posledné školské roky boli ako pre učiteľov, tak aj pre žiakov veľmi náročné, keďže veľká časť vyučovania prebiehala formou dištančného vzdelávania. Vďaka patrí  pedagógom za ich čas a pracovné nasadenie.

• Deň matiek :)

• Milé naše mamky, mamičky,

ľúbime Vás za všetky detičky. Želáme Vám veľa zdravia, šťastia a lásky, nech z nás nemáte zbytočné vrásky.                                                                                                                                 Vaši prváci

Milé video od našich prvákov a pani učiteľky Kulichovej si môžete pozrieť na našom facebookovom profile :

• Veľmi úspešný týždeň našej žiačky Karolíny Kučerovej

• Karolína sa dňa 26.4.2022 zúčastnila pretekov konaných v telocvični ZŠ Kriváň kde v disciplíne ISSF 40
            rán obsadila 1.miesto v rámci preteku Cena riaditeľky ZŠ Kriváň. V ten istý deň sa tak isto konali
            Majstrovstvá okresu Detva v streľbe zo vzduchovej pušky Slávia 30 rán kde tak isto obsadila 1.miesto.
            29.4.2022 sa konali v telocvični ZŠ Vígľaš tak isto dva preteky a to Cena starostu obce Vígľaš kde
            v disciplíne ISSF 40 rán obsadila 1.miesto, na Majstrovstvách kraja Banská Bystrica v streľbe zo
            vzduchovej pušky Slávia 30 rán obsadila 3.miesto a vybojovala si priamy postup na M-SR vo Svätom
            Petri.
            Hneď sobotu 30.4.2022 sa zúčastnila pretekov NLML (národná liga mládeže) kde vo svojej disciplíne
            ISSF 40 obsadila 1.miesto, o 1 bod pred Stephaniou Linkou z Vištuku. V druhý deň 1.5.2022 v tej istej
            disciplíne obsadila 2.miesto za Stephaniou o 0.4 bodu.
            Fantastické výkony jej zaručujú postup na M-SR aj v tejto disciplíne.

Prajeme Karolínke veľa úspechov v súťažiach a chceli by sme zároveň poďakovať aj jej trénerovi p. Pavlovi Záchenskému.