• Finančná gramotnosť

• Dňa 19.10. sa na našej škole v spolupráci so Spojenou školou v Detve -  Obchodnou akadémiou uskutočnili prednášky pre žiakov 2.stupňa v oblasti   finančnej  gramotnosti, nadväzujúcej na Národný štandard finančnej gramotnosti, ktorý je aj súčasťou školského vzdelávacieho programu.

Pre žiakov boli študentami tejto školy odprezentované nasledovné témy.

Finančná zodpovednosť spotrebiteľov

Plánovanie, príjem, práca

Rozhodovanie a hospodárenie spotrebiteľov

Úver a dlh

Sporenie a investovanie

Riadenie rizika a poistenie

Prezentácie boli zaujímavé a určite nie posledné. V priebehu roka plánujeme uskutočniť ešte niekoľko takýchto vzdelávacích stretnutí.

Informácie , ktoré naši žiaci dostali boli zaujímavé a určite ich využijú vo svojom praktickom živote.

• Deň zdravej výživy

• V stredu (18.10.2023) sme si na celej škole pripomenuli Deň zdravej výživy. :)

Niektorí v triedach, iní zas v zmiešaných družstvách a na stanovištiach si zopakovali, čo vedia o zdravej výžive, riešili testíky, matematické vitamínové hádanky, jedlá jednotlivých štátov, rozpoznávali bylinky či čajíky, nezabudli ani na anglické hry či sa zahrali na Popolušku pri triedení strukovín.

Potom v triedach preukázali svoju šikovnosť a vytvorili si spoločne so spolužiakmi chutné mňamky.

• Wocabee

• Aj v tomto školskom roku budeme na našej škole používať pri učení jazykov aplikáciu WocaBee.

Čo je WocaBee?
            cudzieho jazyka. Funguje online a na každom zariadení: počítač, tablet, mobil (netreba ju inštalovať).Čo je WocaBee?Jedná sa o inovatívnu aplikáciu, ktorá výrazne pomáha študentom s učením sa slovíčok akéhokoľvekcudzieho jazyka. Funguje online a na každom zariadení: počítač, tablet, mobil (netreba ju inštalovať).

Vyučujúci má prehľad:
            • Kto má/nemá splnenú domácu úlohu
            • Ktoré slovíčka robili žiakovi najväčšie problémy
            • Aký je rebríček bodov v triede
            • Kedy sa žiak do aplikácie naposledy prihlásil
            Aplikácia žiakom dokáže aj slovíčka prečítať, takže sa ľahšie naučia správnu výslovnosť.Vyučujúci má prehľad:• Kto má/nemá splnenú domácu úlohu• Ktoré slovíčka robili žiakovi najväčšie problémy• Aký je rebríček bodov v triede• Kedy sa žiak do aplikácie naposledy prihlásilWocaBee pracuje s každým žiakom individuálne a používa při tom tzv. umelú inteligenciu. Zjednodušenepovedané: všíma si, kde robí žiak chyby, a problémové slovíčka s ním následne precvičí viackrát. Aplikácia žiakom dokáže aj slovíčka prečítať, takže sa ľahšie naučia správnu výslovnosť.

Prvý mesiac majú žiaci aplikáciu zdarma.

• Plavecký výcvik

• ,,V dňoch 2. – 6. Októbra absolvovali naši žiaci prvého a druhého stupňa základný a zdokonaľovací plavecký výcvik. Poďakovanie za vedenie pri prvých kontaktoch s vodou ako aj za zdokonaľovanie v plaveckých zručnostiach patrí inštruktorom klubu vodných športov Careta Zvolen.

Deťom sa páčilo a už teraz sa tešíme na ďalší plavecký výcvik!“