• Darovanie 2 % z dane

• Milí rodičia, priatelia a priaznivci našej ZŠ.

Chceli by sme Vám pripomenúť, že ešte tento týždeň do 30. 4. 2022 môžete vyplniť vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane.  Obraciame sa na Vás s prosbou o pomoc a podporu prostredníctvom 2% z Vašich daní. Vaše 2% nám pomôžu na ceste ku kvalitnej výchove a vzdelávaniu pre Vaše/Naše deti. Postup na darovanie 2% nájdete na linku:

Vyplnené tlačivá (vyhlásenie, potvrdenie o zaplatení dane) môžete doniesť do piatku 29. 4. 2022 našej pani hospodárke alebo zaslať vaše dokumenty priamo na daňový úrad. Tlačivo nezabudnite podpísať.

Ďakujem Vám veľmi pekne. V prípade informácií volajte: 045-5393286.

ĎAKUJEME:))

• Gratulujeme víťazom predmetovej olympiády v biológii

Dňa 21.2. 2022 sa uskutočnilo Okresné kolo biologickej olympiády kategórie D, na ktorom sa už tradične zúčastnili  aj naši žiaci. Súťažilo sa v praktickej a teoretickej časti z celého učiva biológie  piateho až siedmeho ročníka ZŠ. Súťaž už niekoľko rokov organizuje IUVENTA - slovenský inštitút mládeže v Bratislave   a prebieha v okresných a krajských  mestách na Slovensku. Táto predmetová  olympiáda sa  tento rok uskutočnila   už v nových priestoroch   Centra voľného času v Detve.. Našu školu reprezentovali víťazi zo školských kôl a získali krásne umiestnenia.

Žiak Vincent Staviščák sa umiestnil na 2.mieste. Od prvého miesta ho delil iba jeden bod. Žiačka  Margaréta Jánošíková sa umiestnila na 3. mieste.

Na školu teda prídu diplomy a určite aj pekné darčeky. Naša škola taktiež žiakov odmení hodnotnými cenami na konci školského roka ..Teší nás fakt, že môžeme vzdelávať  týchto šikovných žiakov, ktorí neľutujú čas strávený s učebnicou, a ktorí majú záujem  neustále  pracovať na svojom sebarozvoji.

Robia  tak dobré meno nielen sebe , ale aj škole a rodičom.  Sme na nich  právom hrdí.

riaditeľka ZŠ Slatinské Lazy

• Deň Zeme 22. 4.

• 22.apríl je venovaný už tradične našej Zemi.  Dnes sme spojili učenie a pomoc prírode. V našej obci sme zbierali odpadky. Svojou aktivitou sme sa snažili skrášliť svoje životné prostredie nám,  občanom a aj návštevníkov obce.

Viac fotiek si môžete pozrieť v našom fotoalbume.

• Zvýšenie stravného

Na základe zvyšovania cien potravín a po prepočte režijných nákladov na výrobu jedál v ŠJ, Vám oznamujem, že s platnosťou od 01.03.2022 sa zvyšuje stravné nasledovne:

Príspevok na nákup    Príspevok na režijné               Spolu

potravín                      náklady

Stravníci od 6 – 11 rokov                           1,21€                           0,21€                                       1,42€

Stravníci od 11 – 15 rokov                         1,30€                           0,21€                                       1,51€

Zamestnanci školy a škol.

zariadení, bývalí zamestnanci

a iné fyzické osoby                                     1,33€                           1,59€                                       3,00€

Výška príspevku bola schválená obecným zastupiteľstvom Slatinské Lazy - VZN č. 13/2022 dňa 16.02.2022.

Vedúca ŠJ

• Okresné kolo Pytagoriády

V dňoch 29.a 30.3. prebehlo už okresné kolo Pytagoriády  a víťazi zo školského kola si tak mohli  rozšíriť a prehĺbiť vedomosti z matematiky súťaživým spôsobom. Súťaž je náročná, je potrebné zvládnuť 15 úloh v časovom limite 60 minút.

Suverénnym víťazom v kategórii P4 sa stal Jerguško Staviščák, získal 1. miesto.

V kategórii P6 bol úspešným riešiteľom Martin Škorvaga, obsadil pekné 5. miesto,  v kategórii P7 bol úspešným riešiteľom Vincent Staviščák, ktorý tiež obsadil pekné 5. miesto.

Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov aj v ďalších matematických súťažiach.